Tehditlerin Anası. Dünyayı Ateşe Atacak Açıklama Geceyarısı Rusya’dan İngiltere’ye Geldi: Vururuz!

Rusya’dan İngiltere’ye Sert Uyarı: “Ukrayna’ya Verilen Silahları Kullanırsanız Vururuz!”

Moskova, Ukrayna’ya verilen silahların Rus topraklarına karşı kullanılması halinde İngiltere’ye ait askeri unsurları hedef alacağını duyurdu. Bu açıklama, İngiltere Dışişleri Bakanı David Cameron’ın Ukrayna’nın Rus topraklarına İngiliz silahlarıyla saldırma hakkına sahip olduğu yönündeki açıklamasına tepki olarak geldi.

Rus Dışişleri Bakanlığı’nın Açıklaması:

İngiltere Dışişleri Bakanı David Cameron’ın Reuters’a verdiği röportajda Ukrayna’nın Rus topraklarına İngiliz silahlarıyla saldırma hakkına sahip olduğu yönündeki açıklamasını kınadı.

İngiltere’nin Moskova Büyükelçisi Nigel Casey’i Bakanlığa çağırarak protesto notası verdi.

Cameron’ın açıklamasının, İngiltere’nin daha önce Ukrayna’ya verilen uzun menzilli seyir füzelerinin Rus topraklarına karşı kullanılmayacağına dair taahhütleriyle çeliştiğini savundu.

Cameron’ın bu açıklamasıyla İngiltere’nin fiilen çatışmanın bir tarafı olduğunu kabul ettiğini vurguladı.

Rusya’nın Cameron’ın ifadelerini “ciddi bir gerilim kanıtı ve Londra’nın çatışmalarda Kiev tarafında yer aldığının teyidi” olarak değerlendirdiğini belirtti.

Ukrayna’nın İngiliz silahlarıyla Rus topraklarına saldırısı halinde, Ukrayna’da ve Ukrayna dışında bulunan İngiltere’ye ait askeri unsurların vurulacağı tehdidinde bulundu.

Bu gelişme, Ukrayna’daki savaşta tansiyonu daha da yükseltiyor. İngiltere’nin Rusya’nın bu tehdidine nasıl yanıt vereceği merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x