Bardağa doldurun sinekleri köşe bucak kaçırtın. Sineklerden kurtulmak hiç bu kadar basit olmadı

Kara sinek ya da sivri sinekler insanların huzurunu özellikle yaz aylarında kaçırıyor. Balkon yapılacak kahvaltı ya da yemek sırasında masanıza gelen bu davetsiz misafirler ekmek başta olmak üzere tüm gıda ürünlerinin üzerine konarak sofra keyfimizi bozmaya birebir.

Her türlü hastalığı taşıyıp bulaştıran bu küçük hayvanlar insanları uykusuz bile bırakabiliyor. Vızıldayan ve derinizin üzerine konduğunda kanınızı emen bu böcekler elindeki sineklik ya da gazete kağıdıyla sinek avına çıkmanıza neden olabiliyor.

Bazı kişiler ise zehirli sinek spreylerini odalarına sıkıkarak kesin çözüm yoluna giderken, o odada yatmaları ise bu zehri solumaları anlamını taşıyor. Bazı kişiler de vücutlarına sinek kovucu spreyler sıkarak özellikle sivri sinekleri uzak tutmaya çalışıyor.

İnsanlar sinekten kurtulmak için sineklikler takar ya da içeride kalıp tüm pencere ve kapıları kapalı tutar. Bu bir çözüm olsa da, yine de iyi bir çözüm değildir.

Balkondaysanız balkonunuza, evinizdeyseniz bulunduğunuz odaya ya da tüm odalarda sinek olmasını istemiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Satın alacağız bir şişe votkayı bardağınıza doldurmanız ve bulunduğunuz yerlere bardağı götürmeniz size sineklerden uzak tutacaktır.

Benim evimde votka yok rakı var diyorsanız o da sinekleri kaçıracaktır. Rakı ve votkaya viskiyi de ekleyebilirsiniz. Bu ağır içki gruplarının kokusu sinekleri rahatsız ederek kaçırmaya yetecektir.

Ancak bira, şarap gibi alkol oranı düşük içecekler bu işlemi görmeyecektir. Aksini mıknatıs gibi sinekleri size doğru çekecektir. Sinekler bu tür yerlere yumurtalarını bırakırlar. Tercihiniz tatlı içki olmayan ürünleri tercih etmeniz etken olacak.

Bir bardağa dolduracağınız viski, votka, rakı, cin gibi içkiler sinekleri kaçırıyor. Bire ve şarap ise mıknatıs gibi çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x