Diyanet, Tasarruf Genelgesi de tanımıyor! Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a yeni araç alındı

BirGün Gazetesi’nden Mustafa Bildircin’in haberine göre Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş için yeni makam aracı satın alındı.

Diyanet kaynakları, Erbaş’ın kullanımına sunulan Audi A6 marka model aracın şoförlüğünü, Erbaş’ın abisinin oğlu Muhammed Erbaş’ın yaptığını öne sürdü.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın harcamalarını eleştiren bir televizyon programına, “Korkumuzdan yeni araba alamıyoruz” mesajı gönderen Erbaş’ın “korkusu” geçmiş.

Erbaş’a yeni bir makam aracı daha satın alındığı, yeni araç ile birlikte Diyanet İşleri Başkanı’nın kullanımına sunulan makam aracı sayısının altıya yükseldiği ileri sürüldü.

FİLODA HANGİ ARAÇLAR VAR?

Erbaş’ın kullanımına sunulan Audi A6’nın Diyanet Vakfı iştirakleri üzerinden alınarak başkanlık makamına tahsis edildiği öne sürüldü. Audi A6 ile birlikte Ali Erbaş’ın makam araçlarının sayısı altıya çıkarken araçların marka ve modelleri şöyle:

• Biri zırhlı olmak üzere üç adet binek Mercedes,

• Bir adet VIP Mercedes Vito

• Bir adet kırmızı TOGG

ERBAŞ’IN ARABA SEVDASI

Erbaş’ın “Araç sevdası” ilk kez 2020 yılında gündeme geldi. BirGün Gazetesi’nde yer alan haberde şu ifadelere yer verilmişti:
“AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 1,5 milyon TL’ye satın aldığı lüks araç, kentteki müftülerin kullanması amacıyla İstanbul İl Müftülüğü’ne tahsis edildi. Audi A8 Long marka olduğu öğrenilen aracı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın da İstanbul seyahatlerinde kullandığı belirtildi. İddiaya göre, değeri 1,5 milyon TL olan aracı çok beğenen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, aracın Ankara’ya çekilmesini istedi. Araç, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde belediyenin el değiştirmesi üzerine tekrar İBB’ye gönderildi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x