Ortadirek Şaban ne zaman, nerede çekildi? Ortadirek Şaban Konak nerede?

Ortadirek Şaban ne zaman çekildi? Ortadirek Şaban, 1984 yapımı komedi filmidir. Yapımın senaryosunu Osman F. Seden kaleme aldı. Bahar’a aşık olan Şaban, bu aşkı imkansız hale getiren Erkan’ı yenmek, Bahar’ı elde etmek için her yolu dener. İstanbul Yeşilköy’de çekilen Ortadirek Şaban fragmanı…

ORTADİREK ŞABAN FİLMİ OYUNCULARI

Şaban’ın sevdiği kadın için her zorluğa göğüs gerdiğini ekrana yansıtan Ortadirek Şaban filminde, Şaban’ın Bahar karşısında bir de yakışıklı ve başarılı bir rakibi vardır. Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden Ortadirek Şaban’ın oyuncuları arasında:

Kemal Sunal, Bahar Öztan, Yalçın Tülpar, Ergun Köknar, Yavuzer Çetinkaya, Reha Yurdakul, Renan Fosforoğlu, Memduh Ün, Oktar Durukan, Coşkun Göğen, Sırrı Elitaş, Mehmet Uğur, Tahsin Koray, Celal Yonat, Fatih Özses, Dinçer Çekmez,Hüseyin Kutman, Baykal Kent, Hayri Caner, Ekrem Dümer, Hikmet Karagöz isimler yer alıyor.

ORTADİREK ŞABAN KONUSU

Bir fabrikada memur olarak çalışan Şaban kendi halinde ve kıt kanaat bir yaşam sürmektedir. Kendisiyle aynı mahallede oturan ve aynı fabrikada sekreterlik yapan, ünlü petrol zengini Adnan Bıçakçı’nın katkılarıyla üniversitede okuyan Bahar’ı deliler gibi sevmektedir. Ancak Türk basketbol şampiyonu, başarılı sporcu Erkan’da Bahar’a ilgi duymaktadır. Bahar’ın gözü de ünlü sporcu Erkan’dadır. Adnan Bıçakçı’nın Bahar’ın öz torunu olduğunu açıkladıktan sonra Bahar gangsterler tarafından kaçırılır. Ancak onu kurtarmak için tek uğraşan kişi Ortadirek Şaban’dır.

Çekimleri:

İlk gösterim tarihi: 1984

Yönetmeni: Kartal Tibet

Orta Direk Şaban filmi İstanbul’un Üsküdar Salacak, Beşiktaş, Levent, Pera Palas Otel ve Yeşilköy semtlerinde çekilmiştir.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x